poniedziałek, 27 marca 2017

Zastosowanie węglika spiekanego

Obróbka CNC pozwala na zwiększenie dokładności i wydajności pracy. Osiągnięcie najwyższej precyzji  oraz szybkości wymaga także zastosowania odpowiednich materiałów do produkcji obrabiarek.
Czym jest węglik spiekany?


Ten rodzaj materiału jest wytwarzany przede wszystkim z węglika wolframu połączonego osnową wykonaną z niklu lub kobaltu. Czasami wykorzystuje się także dodatki w postaci innych węglików, na przykład węglika tytanu, tantalu i niobu. Znajdują one szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, w zależności od swoich właściwości. Węglik spiekany może mieć różne parametry, które często zostają dopasowane do indywidualnych potrzeb i zastosowań. Wykorzystanie tych materiałów przyczynia się przede wszystkim do zwiększenia wydajności procesów technologicznych, ponieważ pozwalają na tworzenie części, które są wyjątkowo odporne na ścieranie i uszkodzenia w czasie pracy.

Właściwości


Węgliki spiekane
mają różne właściwości w zależności od ich składu chemicznego, np. zawartości węglików niklu, tytanu i niobu, a także od rodzaju materiału wiążącego, czyli niklu lub kobaltu. Na parametry tego materiału wpływają także metody zastosowane do jego produkcji. Ostatecznie można otrzymać wiele różnych rodzajów węglików, które następnie znajdują szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu i produkcji.

Zastosowania węglika spiekanego


Węgliki spiekane stosuje się między innymi w przemyśle narzędziowym, samochodowym, wydobywczym, chemicznym, leśnym i zbrojeniowym, a także w medycynie. Odpowiednie gatunki węglików wykorzystuje się również do obróbki metali, w tym w przypadku obróbki CNC.

Obróbka CNC, dzięki wykorzystaniu sterowania komputerowego, pozwala na osiągnięcie większej precyzji i szybkości pracy. Zastosowanie węglików pozwala na dodatkową poprawę parametrów urządzenia, ponieważ są one bardzo odporne na ścieranie i zginanie, charakteryzują się wysoką odpornością na kruche pękanie i korozję. Dzięki dużej trwałości pozwalają na znaczne przyspieszenie procesu produkcji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz